Jak na Allegro zyskać przewagę nad innymi sprzedawcami?

Allegro to największy i najbardziej znany w Polsce portal sprzedażowy. To właśnie tam swoją przygodę z handlem internetowym rozpoczyna najwięcej małych firm. Obecnie swoje konta posiada tutaj ponad 120 tysięcy podmiotów gospodarczych. Oznacza to ogromną konkurencję, która w większości przypadków opiera się na walce cenowej.

Co więc należy robić aby się wybić i zarabiać satysfakcjonujące pieniądze?

Zakupy na Allegro

Zanim zdecydujemy czym będziemy handlować powinniśmy sprawdzić jak dużo osób sprzedaje podobne produkty i jak duży jest popyt. Szczególnie silna konkurencja występuje w takich działach jak ubrania, bielizna, komputery, telefony oraz przedmioty dla dzieci. Aby wygrać z konkurencją nie wystarczy mieć równie niskie ceny. Klienci będą zwracać uwagę także na profesjonalne zdjęcia, wyczerpujące opisy, opcje dostawy i komentarze jakie ma dany sprzedawca. Gdy przyjrzymy się listom produktów szybko zauważymy, że Polacy najchętniej kupują tam, gdzie już wcześniej duża liczba osób złożyła oferty. Tak dzieje się najczęściej w przypadku ofert promowanych co wiąże się z dodatkowymi inwestycjami finansowymi.

Dobrze radzą sobie także oferty wielowariantowe a więc takie, gdzie klient ma dużo wzorów do wyboru. Jeśli ktoś chce kupić na przykład czapkę dla dziecka, najchętniej wybierze ofertą gdzie jest co najmniej kilkanaście wzorów czapek do wyboru. Przy takim wachlarzu możliwości często zdarza się, że klient zamiast kupić jeden produkt wybiera kilka. Aby przyciągnąć wielu klientów należy także oferować jak najwięcej form dostawy. Dobrze jest gdy mamy w ofercie zarówno listy, odbiory w punkcie jak i przesyłki kurierskie. Warto oferować przesyłki pobraniowe bo wiele osób preferuje płaceni gotówką przy odbiorze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Czy przyszłość kin jest zagrożona?

Ogromna i wciąż rosnąca popularność serwisów takich jak Netflix, filmy i seriale dostępne w każdej chwili za 1 kliknięciem, tysiące twórców internetowych. Biorąc pod uwagę taką sytuację, mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach klasyczne sale kinowe powoli odchodzą do lamusa. Ile w tym prawdy? Jaka jest prawda? Sale kinowe, to nie tylko możliwość obejrzenia […]

Czy moje dziecko jest uzależnione od internetu?

Internet ma dużo zalet i może wnieść w życie naszego dziecka wiele dobrego, ale pod warunkiem, że korzystamy z niego bezpiecznie. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy jakim olbrzymim zagrożeniem może być Internet. Oficjalnie nie przyjęto jeszcze nazwy dotyczącej uzależnienia od Internetu, ale gdy to nastąpi prawdopodobnie choroba ta będzie największą XXI wieku. Co […]